Metody rehabilitacji pediatrycznej i jak one pomagają

Niezależnie od tego, czy Twój pediatryczny pacjent doznał urazu mózgu, urazu kręgosłupa, czy też czegoś zupełnie innego, najprawdopodobniej konieczna będzie rehabilitacja. Rehabilitacja pediatryczna wiąże się z własnym, unikalnym zestawem potrzeb i wymagań, a ACRM zapewnia informacje i badania dotyczące medycyny rehabilitacyjnej, których potrzebujesz, aby zapewnić opiekę pacjentom pediatrycznym. Na dzisiejszym blogu zostaną omówione metody terapii zajęciowej, fizycznej i mowy, które są kluczowe dla różnych potrzeb rehabilitacyjnych.

Terapia zajęciowa

Terapeuci zajęciowi oceniają aktualne umiejętności dziecka w zakresie typowych codziennych czynności, a następnie porównują je z odpowiednim dla wieku. Terapeuci zajęciowi pomogą następnie dziecku rozwinąć umiejętności motoryczne, sensoryczne i wzrokowo-ruchowe, których dzieci potrzebują do odpowiedniej socjalizacji. Dzieci z rozszczepem kręgosłupa, oparzeniami, problemami z nauką, wadami wrodzonymi, urazami, młodzieńczym reumatoidalnym zapaleniem stawów i wieloma innymi schorzeniami mogą odnieść korzyści z terapii zajęciowej.

Niektóre metody obejmują stosowanie kamizelek obciążonych , terapii neurorozwojowej (NDT), teorii uczenia się motorycznego, terapeutycznego słuchania, technologii wspomagających lub po prostu częstszego włączania zabawy . Terapeuci zajęciowi często próbują nowych technik i metod, aby poprawić umiejętności dziecka w zakresie zabawy, wyników w nauce, spotkań towarzyskich i innych codziennych czynności.

Fizykoterapia

Aby poprawić siłę, postawę, zakres ruchu, elastyczność, wzorce ruchowe lub równowagę u dziecka, w tym w przypadku rehabilitacji urazów kręgosłupa , instrumentalna może być fizjoterapia. Dzieci z opóźnieniami w rozwoju, zaburzeniami genetycznymi, problemami z koordynacją mięśni, wadami wrodzonymi i niepełnosprawnością ortopedyczną, a także z wieloma innymi schorzeniami , mogą odnieść korzyści z fizjoterapii. Ruch ma kluczowe znaczenie w środowisku akademickim i społecznym, więc poprawiając zdolności ruchowe dzieci poprzez fizjoterapię, wpłynie to również na wszystko inne.

Metody obejmują między innymi leczenie neurorozwojowe (NDT), trening siłowy, trening wytrzymałościowy, stosowanie ortez i kinesiotaping. Terapia wodna (wodna) i terapia koni (końska) to dwie zabawne, unikalne i skuteczne formy fizykoterapii dziecięcej. Badania hipoterapii (fizjoterapii wykorzystującej ruch konia) wskazują na związek między terapią a poprawą symetrii mięśni u dzieci ze spastycznym porażeniem mózgowym . Badania wykazują również poprawę wśród dzieci, które regularnie uczestniczą w terapii wodnej .

 

Terapia mowy i języka

Oczywiście komunikacja to kolejny wspólny problem i można się nim zająć terapią. Patolodzy mowy i języka mogą pomóc dzieciom zrozumieć i uzyskać dostęp do narzędzi, których potrzebują do skutecznej komunikacji. Niezależnie od tego, czy jest to część rehabilitacji po urazie mózgu, czy jest to spowodowane wcześniejszym stanem, logopeda może pomóc dziecku zarówno w języku werbalnym, jak i niewerbalnym. Mogą również pomóc w karmieniu i połykaniu u niemowląt i dzieci.

Leczenie neurorozwojowe (NDT) jest po raz kolejny powszechną metodą. Inne metody obejmują podejście SOS do karmienia oraz specjalistyczne umiejętności oceny i leczenia niemowląt. Badania pokazują, że terapia mowy i języka jest niezwykle przydatna dla dzieci z trudnościami fonologicznymi lub słownictwa .

Kiedy Twój pediatryczny pacjent potrzebuje terapii z powodu schorzenia istniejącego od urodzenia lub rehabilitacji poznawczej po wypadku lub urazie, dobrym rozwiązaniem jest terapia zawodowa, fizyczna i logopedyczna. Przedstawione powyżej to tylko niektóre z istniejących metod. Gdy dołączysz do ACRM, będziesz mieć dostęp do najnowszych badań i możliwości rehabilitacyjnych z całego świata. Nawiąż kontakty, których potrzebujesz, aby rozwijać swoją karierę i uzyskaj badania, których potrzebujesz, aby odnieść sukces, gdy dołączysz do nas już dziś!