Otulacz samochodowy na zimę dla niemowlaka

Nie musisz ubierać dziecka w grube lub pikowane ubrania, aby było mu ciepło , gdy jesteś w samochodzie.

W rzeczywistości wiele warstw lub ciężkiego ubrania uniemożliwi uprząż fotelika mocno i bezpiecznie przytrzymuje ciało dziecka. Twoje dziecko może nawet wyślizgnąć się z szelek. Może to być niebezpieczne w razie wypadku lub gwałtownego hamowania.

Aby w razie wypadku działały prawidłowo, pasy fotelika samochodowego muszą być dobrze dopasowane. Dlatego między dzieckiem a pasami nie powinno być żadnych nieporęcznych ubrań ani kocyków. Zamiast tego ubierz je w ubrania, które pozwalają paskom przechodzić między nogami i dostosuj paski, aby uwzględnić grubość ich ubrania.

Jeśli obawiasz się, że Twojemu dziecku nie jest wystarczająco ciepło, załóż mały kocyk na szelki, gdy są już w pełni zamocowane w szelkach. Pamiętaj jednak, że większość samochodów ma wydajne systemy ogrzewania, które można łatwo dostosować, aby uzyskać odpowiednią temperaturę dla wszystkich pasażerów.

Jeśli warstwy wewnętrzne są wystarczające dla dorosłych w samochodzie, będą one również dla Twojego dziecka. Możesz jednak rozgrzać samochód przed umieszczeniem dziecka w foteliku, jeśli jest to bardzo zimny dzień.

Zawsze dobrze zaciskaj szelki wokół dziecka za każdym razem, gdy wkładasz je do fotelika, nawet jeśli się spieszysz.

W co powinno ubrać się moje dziecko, kiedy wychodzimy z domu?

Nie da się tego obejść, jeśli planujesz wyjść na zewnątrz z dzieckiem w zimowe poranki, potrzebujesz wczesnego startu. Masz dużo do zebrania, a Twoje dziecko może nie być zbyt chętne do współpracy, gdy zaczniesz wkładać trzecią warstwę ubrań!

Dobrą zasadą jest to, że małe dziecko potrzebuje jednej warstwy ubrania więcej niż ty. Zbierz wszystkie potrzebne ci dodatkowe ubrania w jednym miejscu, aby jak najszybciej ubrać dziecko przed wyjściem.

Kiedy na dworze jest bardzo zimno, kombinezon zapewnia doskonałą ochronę przed zimnem i śniegiem. Gdy Twoje dziecko ubierze się w strój na cały dzień, możesz po prostu włożyć je w kombinezon narciarski tuż przed wyjściem lub wyjściem z samochodu.

Kombinezony narciarskie mają dopasowane nogawki i ramiona, a większość jest wyposażona w kaptury. Poszukaj takiej, która ma dobrą warstwę izolacyjną, taką jak polar lub flanela, oraz wodoodporną tkaninę zewnętrzną.

Niemowlęta mogą tracić dużo ciepła przez głowę, dlatego zawsze, gdy wychodzisz na zewnątrz w zimie, zawsze zakładaj czapkę dziecku . Jeśli jego ręce są odsłonięte, załóż na nie rękawiczki. Noś zapasową parę, jeśli ma tendencję do ssania palców. Upewnij się, że Twoje dziecko również nosi skarpetki, aby jego stopy były ciepłe.

W mroźne dni możesz owinąć kocyk wokół kombinezonu dziecka, jeśli jest jeszcze zmarznięte. W wózku spacerowym lub spacerówce wyściółka z owczej skóry zapewni dodatkowe ciepło i jest wysoce oddychająca.

Pamiętaj, aby zawsze zdjąć czapkę i dodatkowe warstwy ubrania, gdy tylko wejdziesz do domu po wyjściu na zewnątrz, nawet jeśli oznacza to przebudzenie . Uważaj, aby to zrobić, jeśli wejdziesz do dowolnego sklepu. W wielu sklepach jest bardzo ciepło, a Twoje dziecko może się łatwo przegrzać.

Jeśli przykryłeś dziecko kocem w samochodzie, zdejmij go, gdy samochód się nagrzeje.

Porada dotycząca bezpieczeństwa: Aby w razie wypadku działał prawidłowo, fotelik samochodowypaski muszą być dobrze dopasowane. Upewnij się, że Twoje dziecko nie nosi zbyt obszernej odzieży dla jego fotelika samochodowego i nie umieszczaj kocyków między dzieckiem a pasami. Jeśli Twoje dziecko jest w samochodzie z włączonym ogrzewaniem, nie będzie musiało nosić dodatkowej odzieży. Jeśli samochód jest zimny, możesz umieścić koc na pasach uprzęży zamiast pod nimi.